את היום השביעי לטיול שלנו התחלנו בנסיעה לכיוון אגם MORSKIE OKO, המרוחק כשעת נסיעה מזקופנה בפולין.

מזג האוויר ממשיך להיות קר וסגרירי, אך אנחנו לא נרתעים וממשיכים בתכנית.

נפרדנו מ-20 זלוטי (20 ש"ח) עבור חניה במגרש הגדול בכניסה לאתר. בעונת התיירות מומלץ להגיע מוקדם מכיוון שמדובר באתר פופולרי ועמוס בתקופת השיא. אנחנו הגענו באוקטובר ולכן האתר לא היה עמוס במיוחד.

המרחק מהחניון ועד לאגם הוא 9 ק"מ. ניתן כמובן ללכת מרחק זה, בדרך סלולה עם עליה מתונה, מה שפחות מומלץ עם ילדים קטנים. האפשרות השניה להגיע לאגם הינה באמצעות כרכרה המחוברת לזוג סוסים, ממש כמו לפני המצאת המכונית.

בכרכרה נוסעים עד 15 איש והמחיר קבוע: 50 זלוטי (50 ש"ח) לאדם. בעיקרון רק ילדים עד גיל 4-5 לא משלמים על הנסיעה בכרכרה, אבל זה תלוי בנהג הכרכרה עצמו. עבור החזרה בכרכרה מהאגם לחניון תשלמו 30 זלוטי (30 ש"ח) לאדם.

הנסיעה בכרכרה לאגם נמשכה כשעה והייתה חוויה נחמדה בהתחלה, אך מכיוון שהיה מאד קר, עם הזמן החוויה הפכה למונוטונית ופחות נעימה וכבר פיללנו להגעה לאגם. בדרך חלפנו על פניהם של אלו שהחליטו להגיע לאגם ברגל, וצפינו בנופים יפים של יערות והרים מושלגים.

האמת שלא ממש ברור מדוע הפולנים מתעקשים שהנסיעה לאגם תהיה בכרכרה. אולי מדובר בשיקולי שמירת סביבה, מסורת או סתם מאפיה של עגלונים, אך בעינייניו היה הרבה יותר מוצלח אם היה מופעל שירות הסעות שהיה מביא אותנו לאגם תוך מספר דקות.

מהתחנה הסופית של הכרכרה ועד לאגם עצמו הולכים עוד כקילומטר וחצי. למזלנו בתחנה יש בית קפה בו שתינו שוקו חם ודי מגעיל ובעיקר הפשרנו לאחר הנסיעה המקפיאה בכרכרה.

אחרי שהתחממנו המשכנו בכיף לכיוון האגם, תוך כדי מלחמות שלג וצפיה בנופים מרהיבים.

בשעה טובה ומוצלחת הגענו לאגם והנוף היפה שווה את המאמץ שהשקענו להגיע אליו – פסגות גבוהות ומשוננות שצונחות ישר לאגם

הילדים קיפצו על האבנים והאכילו ברווזים (הפעם הצטיידנו בלחם מהבית….)

חזרנו לרכב בכרכרה עם עגלון ידידותי ונחמד שאפילו חילק שמיכות חמות. הצטלמנו למזכרת

.

בדרך חזרה נגלה לפנינו מתוך היער מראה נדיר: אייל בוגר. לצערנו לא הספקנו לצלמו אך הוא נותר חקוק בזיכרון.

חזרנו לזקופנה וסיימנו את היום בבית קפה-קונדיטוריה עם גלידה איכותית ומאפים טעימים תוצרת בית.