נסיעה בת שעה מזאקופנה הביאה אותנו לשמורת הטבעpieninski park narodowy  על גבול סלובקיה-פולין. התכנון המקורי היה לעשות שייט על נהר הדונייץ, אך עקב מזג האוויר הסגרירי השייט לא פעל, אז הסתפקנו בסיור בשתי טירות.

מפה של ‪Pieniński Park Narodowy‬‏

הראשונה היא טירתczorsztyn  , טירה מהמאה ה-15 עם שרידים ארכיאולוגיים מאותה תקופה ונקודת תצפית יפה לנהר ולאזור.

במרחק רבע שעת נסיעה נמצאת טירה נוספת בשם niedzica אליה כבר לא נכנסנו.

במרחק דקת נסיעה נמצא פארק שעשועים חביב בשם  spisska kraina, מעין מיני לונה פארק, אליו נכנסנו בכרטיס משפחתי במחיר 100 ש"ח.

למרות מזג האוויר הנאה (סוף סוף אחרי 8 ימי טיול יצאה קצת השמש), הפארק היה ריק כמעט לחלוטין, כך שהילדים נהינו מכל המתקנים ללא תור.

בפארק מגלשת אבובים

פארק מתנפחים

פארק חבלים עם מסלולים לכל הגילאים

טרמפולינה

פארק מיניאטורות ובו דגמים של טירות מפורסמות באירופה

ממש בצמוד לפארק נמצאת המסעדה הטובה ביותר בה אכלנו כל הטיול- מסעדה פולנית עממית עם אוכל מצוין במחירים מצחיקים, השוכנת במבנה עץ ומעוטרת במגוון מוטיבים מסורתיים

zadyma browar

Zadyma  w  szaflarach

התחלנו עם שני מרקים מיוחדים הורלסקה קואסניצה  עם צלע כבש מעושן או בפולנית goralska kwasnica gotowana na zeberkach רק 7 ש"ח למרק!

לילדים פיצה מרגריטה  עם מוצרלה ואורגנו (16 ש"ח) וצלחת ציפס ענקית ב-7 ש"ח בלבד

בהמשך הזמנו צלעות כבש על מצע של כרוב כבוש,  רק 39 ש"ח למנה ודג פיסטרץ ברוטב חזרת ולימון – דג אפוי בנייר כסף עדין ורך, רק 18 ש"ח למנה ענקית!

בדרך חזרה לדירה בזקופנה עצרנו ב-nowy targ, עיר קטנה ונחמדה, שם ביקרנו בבית קפה מיוחד במרכז העיר, הקיים משנת 1927 עם שם צרפתי משהו de ja vue

מדובר בקפה אינטימי ומקסים המציע גלידה איכותית ב-2.5 ש"ח לגביע, קפה עם אלכוהול ושייקים ב-9 ש"ח בלבד!

כתובת של בית קפה rynek 25a nowy targ