לאחר שהיה סגור מעל שנה עקב הקורונה, נפתח סופסוף פארק המצפה התת ימי באילת, אחת האטרקציות המפורסמות והאהובות בעיר.

ייחודו של המצפה, בשונה מאקוורימים אחרים בעולם, הינו מיקומו- ממש מעל שונית האלמוגים באילת, בית הגידול הטבעי של הדגים ובעלי החיים הימיים, אשר נחשבת לאחת משוניות האלמוגים העשירות והיפות בתבל. 

במהלך חופשתנו בעיר הדרומית, הגענו בהרכב משפחתי להתרשם מהפלא התת ימי בים האדום. 

הפארק כולל מספר תצוגות מרשימות, הידוע ביניהן הינו מגדל המצפה עצמו- אקווריום תת ימי בלב השונית.

ניכר שגם אנשי הצוות בפארק התגעגעו לקהל והם שמחו לעזור בכל שאלה והסבר. בהמלצת המדריכה אלינה, פתחנו את הביקור במגדל המצפה התת ימי, מכיוון שבשעות הבוקר הראות טובה ביותר והוא פחות עמוס.

נכנסנו למגדל וירדנו 6 מטר מתחת לפני הים (יש מעלית נגישה), אל מחזה מרהיב וצבעוני במיוחד של מאות סוגי דגים, אלמוגים וחסרי חוליות, החיים בשונית. 

 בפינת מידע וירטואלית ניתן לקבל מידע על הדגים ויצורי ים השונים

אגב, בניגוד לבני האדם, דגים מכל הצבעים, המינים והגדלים חיים בשלום ושלווה בשונית.

משם עלינו תשעים מדרגות אל מגדל התצפית בגובה 23 מטר, המציע תצפית פנורמית 360 מעלות למפרץ אילת, ים סוף והמדינות השכנות ירדן, מצרים וערב הסעודית.

מהמגדל המשכנו אל יתר תערוכות ומתחמי הפארק:

בבריכת צבי הים צפינו בהאכלת הצבים ושמענו הסבר על חייהם הלא פשוטים של צבי הים וכיצד יכול כל אחד מאיתנו לתרום קצת להשרדותם בטבע.

במתחם "יצורים במעמקים" צפינו בסרטונים והסברים על בעלי חיים תת-ימיים המצליחים לשרוד בעומקים לא יאמנו של מאות ואלפי מטרים מתחת לפני הים, ללא אור בכלל ועם מעט מאד מזון

במתחם "דגים נדירים" צפינו בדגים יפיפיים מיוחדים וצבעוניים כגון סוסון ים, צלופחים, מדוזות נדירות ועוד ועוד

ואפילו הצטלמנו בתור דגים נדירים:)

בריכה נוספת שנחצבה בתוך מערה

סיימנו את הביקור במתחם "עולם הכרישים", שהינו אקווריום ענק, הכולל כרישים מסוגים וגדלים שונים, השוחים בנחת לצד עשרות מיני דגים נוספים,  ביניהם הטריגון (חתול הים) המרהיב, ולצד צוללנים אמיצים המאכילים אותם ומצטלמים עם מבקרים.

לצד האקווריום הסברים אינטראקטיביים ועובדות מעניינות על עולמם הסודי של הכרישים. ידעתם למשל, שהכרישים ה"מפחידים" הורגים מדי שנה 5 בני אדם בכל רחבי בעולם, כאשר מעקיצות יתוש מתים מדי שנה 2 מיליון בני אדם!

חשוב מאד: בכל רחבי הפארק מקפידים על כללי התו הסגול: חבישת מסיכות במתחמים הסגורים ושמירת מרחק.

לסיכום, חוויה מהממת ומעוררת סקרנות, לילדים ולהורים, שתשאר איתכם זמן רב אחרי שתחזרו מהחופשה.