חג חנוכה הגיע ואיתו מגוון רחב של פעילויות לכל המפשחה. גם בתקופת הקורונה ניתן למצוא אטרקציות וטיולים לכל המשפחה! רכזתי עבורכם מגוון פעילויות בכל הארץ ולכל המשפחה בחודש דצמבר ובחג החנוכה.

מרכז הארץ

אמני הביאנלה במוז"א ינחו סדנאות יצירה לילדים בחנוכה! 

אורות ובדים  

אירועים מיוחדים לקטנים ולגדולים לרגל פתיחת חממת שנקר ובהשראת הביאנלה לאומנויות ולעיצוב 

חנוכה – ראשון 13.12 עד חמישי 17.12

צילום הדר סייפון

ביאנל'ה לילדים

סדנאות יצירה עם אמני הביאנלה (עפ"י הנחיות התו הסגול)

רואים שקוף – סדנה ליצירת מובייל מנדלה עם האמנית תמר לוי אלפסי

אריג בתנועה – סדנה ליצירת אביזר אופנה עשוי מקולאז'  עם האמן יובל אצילי

קסמי אור – סדנה ליצירת מסנני אור (פילטרים) עם האמנית רונה מיוחס קובלנץ(לגילאי 7 ומעלה)

בכל יום יפעלו שתיים מהסדנאות // לגילאי 5 ומעלה // השתתפות הילדים בסדנה בליווי מבוגר 

בשעות: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30 // עלות: ילד – 20 ₪ / מבוגר – כלול במחיר הכניסה

פנס הקסם – סדנה ליצירת אהילים צבעוניים ממגוון חומרים

לגילאי 4 ומעלה // כל יום בשעות: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30 // עלות: ילד – 20 ₪ / מבוגר – כלול במחיר  הכניסה

שיק ושוק – סיור לכל המשפחה

מי מייצר אריגים? איך נראה נול? מה זה שתי וערב? ואיך אפשר ליצור אמנות מבדים? בסיור נגלה את העולם המרתק והעשיר של הטקסטיל, ובתום הסיור תוכלו לבקר בחממת שנקר לבדים חכמים.  

לגילאי 5 ומעלה // כל יום בשעות 10:30, 11:30, 12:30, 13:30  // עלות : ילד – 10 ₪ // מבוגר – כלול במחיר הכניסה

ביאנלה לגדולים

מאור לעור – סיור עיצוב מיוחד לחנוכה בהשראת חממת שנקר (עפ"י הנחיות התו הסגול)

מסע בבינאלה לאומנויות ועיצוב בין יצירות הנוגעות לאור כחומר יצירה לבין יצירות המציגות את העור השני שלנו – טקסטיל, בדים, אופנה ועוד. סיום בחממת שנקר לבדים חכמים.

מדי יום בשעות: 11:00, 12:30 // כלול במחיר הכניסה

שעות פתיחה: ראשון, שני, רביעי 16:00-10:00 | שלישי, חמישי 20:00-10:00 | שבת 18:00-10:00 | שישי סגור

מוז"א, מוזיאון ארץ־ישראל פועל עפ"י הנחיות התו הסגול לרבות הקפדה על מספר האנשים הנכנסים לכל חלל תצוגה. בכל סדנת יצירה ישתתפו עד 10 ילדים ובכל סיור ישתתפו עד 10 מבקרים.

פארק אריאל שרון הינו הפארק המטרופוליני הגדול בישראל, והוא מציע  לקראת חג חנוכה מגוון פעילויות פנאי ונופש לכל המשפחה שיתקיימו בחיק הטבע במרחבי הפארק.

הפעילויות יכללו סיורים מודרכים בשילוב  סדנאות, וליווי מוזיקלי של אקומיוזיק  ייחודי. 

"אקומיוזיק" מוסיקה מרחבי העולם, במתחם ההר:

המבקרים בפארק יוכלו להנות מצלילים מוזיקילים ייחודיים באזור הדק  שבאגם במתחם ההר, שינגן ההרכב המוסיקלי "אקומיוזיק".  האמנים  גיל בוהדאנה – נגן כלי נשיפה והקשה ואסף שטיינברג – נגן כלי הקשה  וגיטרה   יעשו שימוש בכלי נגינה ייחודיים העשויים מחומרים ממוחזרים: קופסאות תיפוף וחביות בווריאציות שונות, חלילי פלסטיק מצינורות השקיה  ,גיטרה חשמלית מג'ריקן ,מיכל גז,  קלימבה אפריקאית ממסוריות , " צינופון"-מתקן העשוי מצינורות ביוב ,קסילופון מקרשי בניין , וכלי נגינה נוספים  העשויים מפחיות שימורים, פקקים  ,בקבוקים ועוד.

הנגנים הופכים את  כל אותם חפצים "מיותרים" שאנו זורקים לכלי נגינה המפיקים  מוסיקה מרחבי העולם,  מאפריקה וברזיל, אוסטרליה, אירלנד  ועד המזרח הרחוק

יום שישי, 18/12 בין השעות 11-14

הכניסה חופשית

סיורי חנוכה במתחם ההר:

בשמונת ימי החג יתקיימו מגוון סיורים מודרכים, בשילוב סדנאות פעילות המותאמות לחנוכה. הפעילויות בנושאי צמחי ארץ ישראל, בעלי החיים והשיקום האקולוגי שעבר הפארק. בימי החג ניתן לבקר באופן מודרך במתחם חוות שלם, שאינו פתוח עדיין לציבור ולהכיר פנינה של טבע עירוני.

 • "באנו חושך לגרש.." – סיור בין השמשות במתחם ההר –סיור על המהפך הירוק שעבר מתחם ההר. הסיור יתחיל באור ויסתיים בשעות החשיכה, בליווי עששיות.

הסיורים יתקיימו בתאריכים 16.12, ,  17.12, בשעות 15:30-17:30 (2-3 קבוצות במקביל). 

מחיר: 35 ₪ למשתתף. בהרשמה ובתשלום מראש.

 • סיורים מודרכים בדגש צפרות – סיור למשפחות במתחם ההר מנקודת מבטן של הציפורים בפארק, תוך הכרות עם סיפור המהפך שעבר הר הפסולת ממפגע תברואתי לפארק ירוק.

כל ילד המשתתף בסיור מקבל משקפת מתקפלת ומגדיר ציפורים להכנה עצמית.

הסיורים יתקיימו בתאריכים11.12  13.12, 18.12   בשעות: 09:30, 12:00

מחיר: 35 ₪  למשתתף. בהרשמה מראש.  

סיורי חנוכה במתחם חוות שלם:

מתחם חוות שלם נמצא באזור הכניסה הצפוני של הפארק שעתיד להיפתח לקהל הרחב במהלך שנת

 2021. במהלך ימי החג יתקיימו באזור לראשונה, סיורים מודרכים והצצה ראשונה למתחם שיפתח.

 • "כד קטן.." – סיור בדגש צמחי ארץ ישראל: סיור בדגש הצמחים הגדלים במתחם, כולל הכרות עם שימושי עץ הזית וסדנה להכנת נרות חרס. חלוקת סופגניות למשתתפים.

14.12 שעות 10:00-12:00

מחיר: 35 ₪ למשתתף. בהרשמה ובתשלום מראש.

 • מעל ומתחת למים: סיור במתחם הצפוני בפארק, שטרם נפתח לציבור, בדגש שיקום הטבע. היכרות עם בעלי החיים הייחודיים בבריכת החורף והציפורים החולפות בתקופה זו מעל הפארק. כולל מפגש עם צפר, אשר יציג למשתתפים ציפורים שונות.

הסיור יתקיים ב15.12 שעות: 12:30-14:30

 מחיר: 35 ₪ למשתתף בהרשמה ובתשלום מראש. 

כל הסיורים מתקיימים בהתאם להנחיות התו הסגול ועל פי הנחיות משרד הבריאות.

למידע אודות מועדי הסיורים ולהרשמה:

במקרה של מזג אויר גשום – תבוטל הפעילות. הודעה על כך תימסר באתר הפארק ובפייסבוק.

אודות פארק אריאל שרון:

הפארק הוקם לרווחת תושבי המטרופולין ומבקרים מכל הארץ, והוא מציע  מגוון נרחב של פעילויות הקשורות רובן ככולן בשמירה על סביבה ירוקה.

הפארק כולל שטחי טבע, ארכיאולוגיה, נחלים, תצפיות ייחודיות,  אגמים מלאכותיים ואף שטחים חקלאיים לצד מסלולי  טיול, הליכה ורכיבה על אופניים  ומגוון אזורים לשהייה

הכניסה למתחם ההר היא ללא תשלום, וניתן להנות בו ממגוון נקודות עניין לפעילות פנאי ונופש וביניהן:

 • מרפסת תצפית מטרופולינית הצופה על גוש דן
 • נקודות תצפית היקפיות
 • אגם אקולוגי ייחודי אליו זורמים המים מבריכות האגירה התת קרקעיות הנמצאות ברום ההר
 • מסלול הליכה משולט ובו נקודות ידע ועניין
 • מדשאות רחבות לפעילות פנאי ונופש
 • שדרת "מייסדי הפארק", שדרת עצים אשר נטעה ע"י האישים והגופים אשר היו חלק מחזון והקמת פארק אריאל שרון

ירושליים

הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים, בשיתוף עם המשרד לענייני ירושלים, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים גאים להציג את האירוע החם של החורף- Winter Lights

צילום רון פלד

במהלך חודש דצמבר, החל  מה12 לחודש ( נר שלישי של חנוכה ) ועד 31/12/2020 יהפוך הגן הבוטני מידי יום לשוק אירופאי מלא אורות, ניחוחות, טעמים וחוויות.

הגן הבוטני, שהינו הגדול במזרח התיכון, פרש מסלול מיוחד לרגל הפסטיבל באורך של כ- 700 מטר, המתפרש על שטח של 14 דונם, בו יהנו המבקרים מתאורה עוצרת נשימה שתוצג על העצים, השיחים והאגם, ממוסיקה מתנגנת של התזמורת הסימפונית ירושלים, ממיפגש עם שחקנים ואמנים מחופשים, מדוכני אמנות ו4 פוד טראקס עם מזון ברוח התקופה ביניהם ערמונים קלויים, תפוחי אדמה ברטבים, קרפ צרפתי, נקניקיות, שוקו חם, תה חם, סופגניות ועוד, והכל על פי הנחיות התו הסגול, ( להזמנת אוכל יש לבצע הזמנה באפליקציה, כאשר המנה מוכנה מקבלים הודעה שהאוכל מוכן).

נציין כי הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים פתח את שעריו בפני הקהל על פי הנחיות משרד הבריאות בהתאם לתו הסגול, כבר לפני מספר חודשים. הגן משתרע על שטח של כ120 דונם, וניתן להכניס בו מאות רבות של משפחות בו זמנית בריחוק חברתי מאושר על פי הנחיות משרד הבריאות. הגן הבוטני דאג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים ומבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור, על פי הנחיות משרד הבריאות. הכניסה כפופה לרישום מוקדם באתר הגן הבוטני.

שר ירושלים ומורשת, רפי פרץ אמר ״אני נרגש להיות שותף לפתיחתו המחודשת של הגן הבוטני, במטרה להחזיר את התיירות לירושלים- אחת המטרות ששמתי בראש סדר העדיפויות של משרדי, בתקופה המורכבת הזו. פתיחת הגן הבוטני היא הזדמנות מצוינת לצאת ולבלות באוויר הפתוח, בצורה בטוחה ומבוקרת וליהנות בחיק המשפחה. אני קורא לציבור להגיע לירושלים, להתאהב מחדש בנופים, לחזק את העסקים הקטנים, כל זה תוך שמירה על ההנחיות, על המשפחות שלנו ועל עצמנו.״

ראש העיר ירושלים, משה ליאון ציין כי "הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם יקיים בחודש הקרוב אירוע חורף מרהיב, מלא אורות, צבעים, צלילים וריחות, המעמיקים את הקשר לטבע. הגן הבוטני מתפרש על שטח עצום של עשרות דונמים ולכן ניתן לשהות בו תוך הקפדה על הכללים. Winter Lights  בגן הבוטני הינו אירוע שמתאים לכל המשפחה ומעניק חוויה כייפית ומרעננת בנוף קסום ומלא צבעים וריחות כמו שיש רק בירושלים. אני מזמין את כל תושבי המדינה להגיע לבירה וליהנות ממגוון החוויות שיש לעיר שלנו להציע".

בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, מחויבים המבקרים בהנחיות הבאות:

המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 20 איש; כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף).

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הינו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,400 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות מופעי שלכת ופריחה מרהיבים לאורך כל השנה. בימים אלה בחלקת אסיה תוכלו ליהנות מאבות הבר של עצי הפרי וביניהם אגסים ותפוחים. בפינת פרחי החודש שלל פרחי סתיו מרגשים, ביניהם סתווניות, חלמוניות, נרקיסים ורקפות. בחלקת אמריקה ואירופה מופעי שלכת קסומים.


שעות הפעילות:  ימים א-ה ומוצ"ש  בין השעות 17:00-21:30. כניסה אחרונה בשעה 20:00

מחיר כניסה:      

 • למבוגר- 40 ₪. 
  • לילד ( מגיל 5- 12) 25 ₪.
  • חייל- 25 ₪.
  • ילדים עד גיל 5- חינם.  
  • מנויי הגן הבוטני: חינם.

הכניסה בתשלום בקופות הגן בכפוף לרישום מוקדם באתר הגן בלבד

לא תתאפשר כניסה ללא הזמנה מוקדמת באתר הגן.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012  באתר ובעמודהפייסבוק של הגן

צפון

פעילויות חנוכה בגולן

בגולן מציעים אטרקציות ופעילויות לחופשת החנוכה  – מגוון אפשרויות בילוי המתאימות לכל המשפחה- הזדמנות מצוינת לבקר בגולן הירוק ולהנות גם ממסלולי טבע ומנחלים זורמים.  

*כל הפעילויות מתקיימות בהתאם לתו הסגול

חנוכה באתר מורשת לאומי עין קשתות  –סיור בעקבות המנורות העתיקות

בחנוכה הזה מגלים את המנורות העתיקות בבית כנסת מלפני 1800 שנה. אתר עין קשתות נמצא בלב הגולן מעל נחל סמך וסמוך למושב נטור. עין קשתות הינו אתר מורשת לאומי ובו עתיקות כפר יהודי, בית כנסת מהמפוארים בארץ ומעיין קשתות בני 1500 שנה

מתי? סיורים מודרכים יתקיימו בימים שלישי 15.12.20 וחמישי 17.12.20

סיור מודרך למשפחות בשעה 10:00, 12:00 ובסיומו סדנת יצירה משפחתית להפעלה עצמית | סיור מודרך למבוגרים בשעה 14:00 ובסיומו הרצאה – בעקבות המנורות בגולן משך הסיור וההרצאה-90 דק'

מיוחד לחמישי (17.12.20) סיור שקיעה מרהיב בשעה 16:00- משך הסיור  -60 דק' | ביום רביעי 16.12.20 תתקיים חפירה ארכיאולוגית ומשחק משימות מהנה לכל המשפחה

כמה? סיורים מודרכים 35 ₪ למבוגר 25 ₪ לילד- לתושבי הגולן 15 ₪ מגיל 5 | ביקור רגיל 25 ₪  מבוגר 15 ₪ לילד

יום רביעי- מחיר אחיד לכל הביקורים\פעילויות: 35 ₪ למבוגר 25 ₪ לילד. לתושב גולן 15 ₪

איפה?  "עין קשתות" בוייז

לפרטים: 04-6851002 | רכישת הכרטיסים מתבצעת דרך אתר האינטרנט בלבד:www.einkeshatot.org.il

הערות: מומלץ להצטייד בלבוש חם (בהתאם למזג האוויר), במקרה של גשם ניתן לשאול מטריות לשימוש באתר| ייתכנו שינויים בהתאם לתנאי מזג האוויר. יש להתעדכן באתר האינטרנט ובפייסבוק

חנוכה בסטודיו לול ארט

פעילות מיוחדת לחג החנוכה, ערכות DIY ("עשה זאת בעצמך") להכנת חנוכיות מקסימות וסביבונים מיוחדים מתאים לילדים ולמבוגרים. אפשר לרכוש את הערכות וליצור בטבע.

מתי? בכל ימות השבוע, בתיאום מראש בלבד. 

איפה? מושב רמות (רושמים בווייז "לול ארט"). 

לפרטים: וואצאפ/ טלפון 052-3301222 | www.lol-art.com |חפשו אותנו בפייסבוק lol-art

הערות: ישנו מגוון רחב של סדנאות וערכות diy בכל מיני חומרים ובטכניקות שונות ומעניינות. ניתן לרכוש ערכות הכוללות את החומרים הנדרשים כולל סרטוני הדרכה  . 

הכנת חנוכייה מזכוכית בסטודיו מנדרינה

סדנא משפחתית להכנת חנוכייה בקופסת פח: קלה, קומפקטית, ונכנסת לכל מזוודה ותיק יד. מדליקים, מברכים, מנשנשים לביבות, סוגרים ונוסעים. הסדנא הכוללת הדגמה של ניפוח ופיסול זכוכית והכנת חנוכייה משפחתית

מתי? פתוח כל השבוע בתאום מראש (סגור בשבת)

כמה? 350 ₪ לסדנא משפחתית  (ומקבלים כמובן את החנוכייה)

איפה?  מושב נטור

לפרטים: 04-6763619 | www.mandarina.org.il | פיסבוק "סטודיו מנדרינה"

חג המסיק עם משק הילמן

סיור בעקבות שמן הזית וחג המסיק טעימה והסבר אודות שמני הזית, מהו שמן ראשון המסיק? מה זה שמן זני? כיצד מבדילים  בין סוגי השמנים השונים ועוד. טיול הג'יפים מתחיל ממרכז המבקרים החדש של משק הילמן, וכולל צפייה בסרטון קצר על המסיק, טעימת שמן זית וסיור מרחבי הגולן הירוק, ובכרמי זיתים, הסיור הינו דינמי ומתבצע על פי בקשת הלקוח.

מתי? בתיאום מראש

כמה? מ-2 עד 20 איש על פי מגבלות הקורונה

איפה? מושב נוב

לפרטים: 052-2983325

טיול עששיות בפארק הירדן עם הדלקת נרות בבית ציידה וסיפורי מכבים בגולן

 מתחילים בהדלקת נרות ב"שער העיר" בבית ציידה, שרידי ישוב (בתוך פארק הירדן) מתקופת דוד המלך. משם לתצפית אורות מרהיבה לגליל ולגולן, סיור בשרידי הישוב וסיפור ים על קרבות המכבים בגולן. אחרי הסיור בישוב הקדום, ממשיכים לירידה למעיין, לאורן של העששיות. טיול העששיות מלווה בהסברים ונמשך כשעה ורבע. בסיור מאזינים לרחשי הלילה, מפעילים את כל חמשת החושים, מחפשים עקבות בעלי חיים, ולומדים לגלות את כוכב הצפון.

מתי? הטיולים כל ערב (בתיאום מראש) בשעה 17:30. ניתן לתאם שעה נוספת.

כמה? 250 ₪ למשפחה עד 5 נפשות.

איפה? פארק הירדן

לפרטים: ענת: 050-4040535  | ירון: 050-4000779

הערות: מתאים לגילאי 7-70 |  

מי הזיז את הסופגנייה שלי פעילות אתגר בריחה משפחתי מבית רונדוGO

פעילות יוצרת לכל המשפחה של סדנת משימות בה מפענחים חידות  הקשורות בחנוכה וזוכים במתכון הסודי של הסופגנייה.

מתי? בכל יום בין השעות 10:00-15:00 מחייב תאום ורישום מראש

איפה?  מרום גולן ו/או כפעילות ניידת שיכולה להגיע לכל מקום רצוי

לפרטים: דורון 050-4066800 | להזמנה מקוונת:  https://www.time2escape.co.il/hanukagame

הערות: קיום הפעילות מותנה במזג האוויר | לפעילות קיים גם פורמט דיגיטלי הניתן להפעלה עצמאית  מהבית

באנו חושך לגרש פעילות אתגר בריחה בטבע מבית רונדוGO

טיול לילה לאור עששיות של פעם עם מוטיבים מאירים – תצפית לכוכבי הלילה, ציזבאט לילי הקשור בסיפור חנוכה, ומקנחים בהפרחת כדורי אור לשמיים כמספר נרות החנוכה
מתי? בכל ערב בשעה 17:30 מחייב תאום ורישום מראש
איפה?  מרום גולן או בטיילת עמי
לפרטים: דורון 050-4066800 | להזמנה מקוונת:  https://www.time2escape.co.il/outdoor-nightgame
הערות: קיום הפעילות מותנה במזג האוויר 

תיבת טקסט: לפרטים נוספים, המלצות על לינה, מסעדות ומסלולי טיול-

מרכז מידע תיירות גולן 04-6962885

Info-tour@megolan.org.il

www.tourgolan.org.il

פעילויות בשמורות הטבע במרחב הגולן:

השביל התלוי בבניאס – פעילות משפחתית להיכרות עם הנחל היפה בגולן

מה?  השביל התלוי מעל נחל הבניאס נבנה בתוך קניון בזלת מרשים. החורף מזמן לנו הזדמנות לראות את הנחל זורם והמפל גועש.  בואו לטייל ולהתפעל ממים שוצפים במפל הבניאס, מצמחיית גדות נחלים וממסלע מיוחד במינו. במהלך חנוכה כל משפחה תקבל דף פעילות, איתו תחקור את הנחל וסביבתו! נחפש עקבות, נפתח את העיניים גם לחיות הקטנות של השמורה, נזהה ציפורים ונשמור על הטבע ביחד. הפעילות עצמאית, משפחתית ומהנה.

מתי? חנוכה, 10-18.12, שעות פעילות השמורה האתר

כמה? ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים, ולתושבי הגולן בהצגת ת.ז. 

איפה? שמורת טבע מפל הבניאס

לפרטים: 3639* | www.parks.org.il

הערות: יש לרכוש כרטיסי כניסה לשמורה מראש באתר רשות הטבע והגנים

שביל הרגליים יחפות – שמורת טבע גמלא

מה?  כמו שאתם בטח יודעים, כשיוצאים לטיול חובשים כובע, לוקחים מים, מתכננים את המסלול וכמובן נועלים נעליים נוחות ובטוחות. במשמורת טבע גמלא הכנו לכם במיוחד פינה אחת בטבע שתוכלו לחלוץ נעליים ולחוש את החומרים השונים הקיימים בטבע. בזמן שאתם צועדים בשביל הרגלים היחפות תגלו מה טבעי ומה מלאכותי, מדוע פסולת צריכה להיות רק בפח ומהי מוטת הכנפיים של הנשרים. שבילי רגלים יחפות נועדו לחוות חוויות חושיות וזה מה שמצפה לכם בשביל. בנוסף לסיום תוכלו להיכנס למבוך ולגלות מהי סיפורה של העיר גמלא.

סיימתם? צאו לטייל באחת משמורת הטבע היפות והמסקרנות בגולן המשלבת סיפור על מרד גדול, עיר מתקופת בית שני, מפל וסיפור על נשרים.

מתי? בכל יום בשעות פעילות האתר

כמה? ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים, ולתושבי הגולן בהצגת ת.ז. 

איפה? שמורת טבע גמלא

לפרטים: 3639* | www.parks.org.il

הערות: יש לרכוש כרטיסי כניסה לשמורה מראש באתר רשות הטבע והגנים

דווקא בחורף זורמים במג'רסה

מה?  יש אחד שלא ביקר במג'רסה בימי הקיץ הלוהטים? תתפלאו, בחורף התפאורה כאן מרהיבה במיוחד בזכות זרימות חזקות שרק החורף יודע לחולל. נחל המג'רסה הוא אוצר טבע המשמר רצף בתי גידול ושלל בעלי חיים,  אז בהחלט הגיע הזמן לפגוש אותו בלבושו החורפי. בואו לטיול נעים בשביל המונגש. נציץ על הנחל הגועש וניתקל בתיבות מסתוריות לאורך המסלול. איך פותחים אותן? מה מחכה לכם בפנים? האם זה קשור למי הנחל? התלבשו בלבוש חם, נעלו מגפיים והטעינו ניידים בהיכון לסלפי חורפי מנצח. במזג אוויר סוער הפעילות עשויה להתבטל, יש להתעדכן באתר הרשות.

מתי? כל יום שבת בדצמבר, 9:00 – 14:00

כמה? ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים, ולתושבי הגולן בהצגת ת.ז

איפה? שמורת טבע מג'רסה

לפרטים: 3639* | www.parks.org.il

הערות: יש לרכוש כרטיסי כניסה לשמורה מראש באתר רשות הטבע והגנים